» » اربعین اردهال کربلایی دیگر در ایران

اربعین اردهال کربلایی دیگر در ایران


اربعین در کربلای ایران

یک روز مانده به اربعین عاشقان و ارادتمندان به اهل بیت علیهم السلام با پای پیاده به سمت میعادگاه عاشقان کربلای ایران مدفن مبارک حضرت سلطانعلی بن امام محمدباقر علیه السلام حرکت کردند.

چه خوب گفت امام صادق علیه السلام که هر کس قبر برادرم سلطان علی را در اردهال زیارت کند همچون که قبر جدم حسین را در کربلا زیارت کرده

و چه واقعه ای سخت و دردناک در این منطقه در سال ۱۱۶ هجری تکرار شد. تکرار واقعه کربلا در مشهد اردهال و شهادت حسین گونه ی حضرت علی بن باقر علیه السلام با لب تشنه و بریده شدن سر از بدن مبارک.

این دو موضوع کربلای ایران را بر مشهد اردهال مزین کرده و این است مقصد عاشقان به کربلا در این منطقه

عاشقان با پای پیاده از شهرهای اران و بیدگل، جوشقان و استرک، روستاهای کوهدشت و بخش نیاسر و خاوه و تمامی روستاهای منطقه اردهال رفته رفته به خیل کاروان پیاده پیوستند و چه خوب میزبانی کردند مردم منطقه و هیئات مذهبی که از کاشان برای مشارکت در این واقعه اهتمام داشتند.

برپایی مواکب پذیرایی از کاروانهای پیاده جلوه خاصی به این برنامه داده بودند و حال و هوای کربلا را برای زوار تداعی کردند.

از واکس صلواتی گرفته تا مواکب پذیرایی صبحانه ناهار و شام و میان وعده و انواع پذیرایی های مختلف و متنوع و موکب های فرهنگی با نوحه و روصه های اربعینی باعث شده بود تا انگار برای یک لحظه خود را در مسیر پیاده روی مشایه ببینی.

حرکت دسته های عزاداری و تجمع هیئات مذهبی روز اربعین را جلوه ی دیگری داده بود.

آری ، حرم نور دیده رسول خدا فرزند امام محمدباقر علیه السلام در مشهد اردهال در ایام اربعین گویا حرم سیدالشهدا در کربلا شده بود و چه خوب بصیرت مردم ولایتمدار در این همایش عظیم به منصه ظهور رسید.

ضمن عرض تسلیت ایام اربعین از تمامی عزیزانی که به هر نحو در این همایش عظیم مشارکت داشتند تقدیر و تشکر می نماییم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر
لطفــــا عدد 1 را وارد نمایید. ( برای تشخیص ربات از انسان )