» » کاروان شادغدیرمضجع نخستین سفیر ولایت را با نوای نقاره حرم گلباران کردند.

کاروان شادغدیرمضجع نخستین سفیر ولایت را با نوای نقاره حرم گلباران کردند.


در روز عید سعید غدیر خم عید ولایت مضجع شریف حضرت سلطان علی بن امام محمدباقر علیه السلام سفیر ولایت با نوای نقاره حرم توسط کاروان شاد غدیر گلباران شد.

این کاروان شاد که با مولودی خوانی ابتدا بصورت خودرویی از روستای حسنارودشروع شد با عبور از روستاهای های آباد.علوی.باریکرسف.جوشق.ریجان.لاران.عیاث آباد به سمت حرم مطهر حرکت کردند.

در صحن مطهر سیدالشهدای حرم حضرت سلطان علی با تجمع مردمی و کاروان و توزیع گل در بین مردم توسط خادمین حرم مطهر کاروان با میزبانی پرچم متبرک حرم حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام نجف و با در دست داشتن  گل به سمت حرم مطهر حرکت کردند و در صحن با مولودی خوانی و اجرای سرود به استقبال نوای نقاره حرم مطهر حضرت رفتند.

نوای نقاره حرم مطهر که توسط خادمین نقاره نواخته شد دل هر زائر را معنویت بخشید و سپس مردم با دردین داشتن گلها به سمت صریح ضریح مطهر حرکت و ضریح را گلباران کردند.

حضرت علی بن امام محمدباقر علیه السلام بزرگ سادات منطقه کاشان و اردهال می باشند که به عنوان نخستین سفیر ولایت درایران اسلامی در منطقه حاضر و در سال ۱۱۶هجری همچون جدشان حضرت امام حسین علیه السلام به شهادت رسیدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر
حــــاصل عدد 20 منهای 5 چه میشود؟ ( برای تشخیص ربات از انسان )